Tisíce domácností z Karvinska postihly masivní výpadky proudu

Na několik hodin bez proudu se od čtvrtečního dopoledne ocitli obyvatelé některých částí Karviné a okolních obcí. Výpadky způsobily dvě spolu nesouvisející poruchy.

K první došlo krátce po desáte hodině, kdy příčinou výpadků byla porucha na vysokém napětí. Bez proudu se tak najednou ocitlo téměř 18 tisíc domácností z Karviné-Ráje, Mizerova, Nového-Města, Petrovic u Karviné, Prstné a Dolních Marklovic. Postiženy byly i karvinské obchodní domy.

„Dodávku energie jsme většině zákazníkům obnovili za pár minut, dalším během necelých dvou hodin a po 13. hodině jsme dodávku obnovili i obchodním zónám,“ říká mluvčí společnosti ČEZ Martin Sobotka.

Druhá událost se stala před půl šestou v rozvodně vysokého nápětí, kde technici přepojili městské části Ráj, Mizerov a Nové-Město, a to kvůli dopolední poruše. K selhání došlo i v této rozvodně a zmíněné městské části byly opět bez proudu až do půl osmé.

„Současně byla přerušena dodávka i obcím Petřvald, Dolní, Prostřední i Horní Suchá, Horní a Dolní Těrlicko, Hradiště, Lazy, Doly, Albrechtice, Stonava. Zasaženy byly i Lázně Darkov,“ doplnil mluvčí s tím, že tato porucha postihla téměř 29 tisíc zákazníků.

Všechny výpadky by měly být v tuto chvíli vyřešeny.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 26.9.2014