Primátor otevřel discgolfové hřiště slavnostním výhozem

Obyvatelé Karviné mají v lesoparku Dubina k dispozici novou zábavu. Na devítijamkovém discgolfovém hřišti mohou od úterý trávit svůj volný čas s létajícím talířem. Jde o třetí hřiště v Moravskoslezském kraji a devatenácté v republice. Discgolfové hřiště bylo budováno přes léto a jeho součástí je i úprava prostranství v lesoparku. Vysazen byl nový trávník i keře. Pro samotnou hru je nutný discgolfový talíř, který je možno zapůjčit na krytém bazénu nebo v hotelu Sport na zimním stadionu za vratnou zálohu 300 Kč. Slavnostního výhozu se v úterý dopoledne ujal primátor města Tomáš Hanzel, který si před zraky školáků ze ZŠ Dělnická nový a netradiční sport také vyzkoušel. Do discgolfové jamky se trefil po čtyřech pokusech.

Poté už si nové zábavy užívali školáci, kteří se rozdělili do skupin a létajícími talíři strefovali discgolfové jamky nejprve na krátkou vzdálenost, zhruba pěti metrů. Široká veřejnost si nový sport vyzkoušela odpoledne pod vedením zkušených instruktorů a na závěr se uskutečnil i turnaj.

Discgolf je podobný klasickému golfu

Jde o zábavný sport odvozený od golfu, při kterém se lidé snaží létajícími talíři trefit speciální koš (jamky) a počítá se, kolik pokusů k tomu potřebují. Cílem je, podobně jako v golfu, trefit jamku koše na co nejmenší počet pokusů. Používají se různé druhy disků, stejně jako v golfu hole. Hraje se mezi křovinami či stromy. Hráč je od koše při prvním pokusu vzdálen přibližně 100 metrů.

FOTO: Slavnostní výhoz primátora | Milan Haluška