Zeman na náměstí diskutoval s občany, dorazily jich stovky

V rámci své třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje do Karviné ve středu dopoledne zavítal prezident Miloš Zeman. Po jedenácté hodině dorazil k fryštátskému zámku, kde ho přivítal primátor města Tomáš Hanzel a hned poté začalo společné setkání s hornickými odbory. Na jednání se probírala především budoucnost dolu Paskov a pokračování těžby na Karvinsku. Před fryštátským zámkem a na Masarykově náměstí už čekaly stovky lidí, aby si vyslechli krátký prezidentův projev a mohli mu položit své dotazy. Ty se týkaly především důchodů, kauzy Mostecko uhelné společnosti a zazněl také dotaz, zda si prezident myslí, že média jsou řízená z ciziny cizím kapitálem.

Po zodpovězených dotazech předal primátor Hanzel prezidentovi dar, kterým bylo hornické kladívko. Poté následoval podpis do pamětní knihy města a dekorování praporu města stuhou prezidenta republiky, čímž se zavázal se do Karviné znovu vrátit. Hornické kladívko však nebylo jediným darem. Za občany města dostal prezident obraz fryštátského náměstí od malíře Romana Schmuckera.

„Hornické kladívko považuji za bojový nástroj a já slibuji, že budu bojovat a nebudu se těšit relativnímu pohodlí Pražského hradu nebo Lánského zámku a nebudu prezident, který jen mechanicky podepisuje všechno, co dostane k podpisu. Budu bojovat za zájmy NE obyčejných lidí, ale normálních lidí,“ rozloučil se prezident Zeman s občany Karviné.

Videozáznam z návštěvy prezidenta v Karviné

FOTO: Milan Haluška