Dvacet odsloužených let u městské policie ocenila karvinská radnice

Patnáct strážníků nebo dalších zaměstnanců karvinské městské policie dnes v rámci zasedání zastupitelstva města dostalo malý dar a ocenění za dvacetiletou práci u sboru, který přesně takovou dobu také existuje. Tři ženy a dvanáct mužů tedy pracuje pro MP Karviná od samého počátku. Městskou policií postupně prošlo 198 strážníků, dnes jich slouží 74 plus 10 civilních zaměstnanců. Od roku 1999 je MP Karviná centralizovaná do objektu bývalé mateřské školky v centru města, nyní je objekt před dokončením první velké rekonstrukce z dotace EU. MP Karviná má i cyklohlídky, unikátní jednotku záchranářů pro případ živelních katastrof (povodní především) a od letošního roku mají strážníci také terénní auto pro objíždění špatně dostupných území, kde se řeší černé skládky nebo i drobná trestná činnost. MP Karviná je pro město garantem programů prevence kriminality, od roku 2009 programu nulové tolerance k nepřizpůsobivým, v Novém Městě (problémová lokalita) má MP od letoška hlavně kvůli prevenci a práci s nepřizpůsobivými novou služebnu.

Oceněni dnes byli: Zárecká Renáta,Ožana Václav, Kolek Jaroslav, Štamposký Jaroslav, Buchtová Miluše, Osif Petr, Pastornický Ladislav, Zuskin Lubomír, Kurz Petr, Teslík Roman, Neugebauer Roman, Pala Martin, Škobrtalová Inez, Filičko Jaroslav a Magiera Lubomír.