V blízkosti ZŠ Mendelova vyroste nové parkoviště a hřiště pro děti

V blízkosti Základní školy Mendelova bude ještě letos nové parkoviště a malé hřiště pro děti z přilehlé části sídliště Hranice. „Podařilo se nám získat dotace z Nadace OKD a Státního fondu životního prostředí a projekt je dalším krokem k vylepšení prostředí na sídlištích, kde jsou už prodané bytové domy a na nás jsou teď úpravy jejich okolí. Kromě parkoviště a hracích ploch pro děti v místě opravíme veřejné osvětlení, chodníky a školní náměstí, vysazena bude komplet nová zeleň v okolí školy, parkoviště i náměstí,“ řekl náměstek primátora Jan Wolf. ZŠ Mendelovu město přede dvěma lety kompletně zmodernizovalo s přispěním EU dotace za 70 miliónů korun. Revitalizace a úpravy okolí jsou tedy dalším krokem ke zlepšení prostředí v této lokalitě.