Z dominanty Karviné měl být luxusní penzion, majiteli však došly peníze na opravu

V minulosti sloužila jako úkryt za války, vodojem či sklad obilí. Dlouhá léta chátrala a od roku 2008 existuje projekt na její přebudování v luxusní penzion s restaurací. Řeč je o technické dominantně Karviné – Vodárenské věži. Její budoucnost je opět nejistá.

Měl to být luxusní pětipodlažní penzion s deseti pokoji na čtyřhvězdičkové úrovni. V nejvyšším patře pak majitel plánoval restauraci s výhledem na město. Zda se plány majitele uskuteční zatím není jasné, nemá finance.

„Stavebně máme hotovo, zůstává zařídit interiér, fasádu a upravit přilehlou budovu pro osmnáctijamkový adventure golf a vybudovat parkoviště. Čekáme na nová pravidla pro dotace a je možná i varianta prodeje celého objektu. Táhne se to od roku 2008 a situace se stále nelepší,“ dodal k situaci majitel věže Miroslav Liboska s tím, že k objektu je také nutné vybudovat příjezdovou cestu, která je ve špatném stavu.

Krátce z historie

Věž byla postavena jako konstruktivistická stavba pravděpodobně v roce 1928. Má šest podlaží o výšce 39,4 m a průměru 11,4 m. Nad posledním podlažím byl umístěn vodojem, který již nesloužil svému účelu.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.4.2014