Mádl uvedl v Karviné svou novou komedii, lidé při titulcích tleskali

Letos již podruhé zavítal známý herec Jiří Mádl do Karviné, kde v neděli v kině Centrum osobně uvedl svůj režijní debut Pojedeme k moři. S Mádlem přijel i producent filmu Miroslav Šmídmajer.

Na slavnostní předpremiéru dorazilo zhruba šest desítek diváků, vládla příjemná atmosféra a při závěrečných titulcích diváci tvůrcům tleskali. Následovala beseda a autogramiáda.

Lidé se nejčastěji ptali, jak se Mádl k režírování dostal, zajímavostí byly také vtipné scény z natáčení, ale padly otázky například i na herecké obsazení. Někteří diváci dostali jako dárek CD se soundtrackem a tričko k filmu.

Do Karviné jezdí rád

Mádl není v Karviné poprvé. V lednu přijel společně s Tomášem Vorlem mladším i starším slavnostně uvést film Vejška, který je volným pokračováním Gymplu. I tento film sklidil mezi diváky úspěch.

„Do Karviné jezdím rád, máte skvělého kinaře, který se o kino fakt stará, a my také chceme pomoci jednosálovým kinům, která to dnes nemají jednoduché,” řekl Jiří Mádl na nedělní projekci filmu Pojedeme k moři.

Film je svým příběhem ojedinělý

Hlavní postavou filmu je jedenáctiletý Tomáš. Ten dostane k vánocům kameru a se svým kamarádem Harisem se rozhodne natočit film o své rodině. Postupem času zjistí, že kamera dokáže odhalit i tajemství. Celý film má vzbudit dojem, že ho natáčel skutečně jedenáctiletý chlapec. Proto je také celý natáčen digitálními zrcadlovkami. Divák se však nemusí bát, že obraz bude roztřesený či neostrý.

Pokud jste nestihli slavnostní předpremiéru, nevadí. Kino Centrum film promítá od 11. do 15. dubna vždy v 18 hodin s výjimkou neděle 13. dubna, kdy je snímek promítnut ve 20 hodin. Více informací získáte na internetových stránkách kina.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.4.2014