Ze skladu ukradli sladkosti za sto tisíc, strážníci je zadrželi

Strážníci Městské policie při své pondělní kontrole krátce před půlnoci, spatřili na Fučíkové ulici v Novém Městě vozidlo plné originálně zabalených kartonů se sladkostmi. Na místě zjistili, že toho večera bylo provedeno vloupání do skladu, ze kterého zmizely sladkosti za 120 tisíc korun. Ve vozidle seděl devětatřicetiletý muž. Ten strážníkům tvrdil, že s vozidlem nepřijel on, ale jeho kamarád. Po chvilce se podařilo zjistit, že majitelem vozu je čtyřiadvacetiletý místní občan. Kromě kartonů na sedadlech vozu byly další objeveny v jeho kufru.Celkem 52 originálně zabalených kartonů.

„K jejich původu se oba podezřelí vyjadřovali dosti nepřesvědčivě, když tvrdili, že je zakoupili od jakéhosi neznámého cizince,“ dodal zástupce ředitele karvinské Městské policie Václav Ožana.

Jak se však později zjistilo, toho večera bylo provedeno vloupání do skladu, ze kterého zmizelo zboží – sladkosti za 120 tisíc korun. Strážníci pojali podezření, že došlo ke spáchání trestného činu a tyto události spolu souvisí. „Nalezené zboží, vozidlo i oba podezřelé muže předali Policii ČR,“ dodal Ožana.

FOTO: Ilustrační | MP Karviná