Podzim v Karviné přinese zajímavé kulturní akce

Městský dům kultury si na podzim připravil řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé. Bude se tančit, zpívat a lidé si užijí například i hororovou zábavu. Turbošnečí odpoledne přiláká ve čtvrtek 17. října děti se svými rodiči do kina Centrum, kde se od 16 hodin bude malovat a soutěžit ve šnečí jízdě. Na všechny pak čeká premiéra filmu Turbo, projekce začne v 17.30 hodin. Další zajímavou akcí pro děti od čtyř let je Pohádková diskotéka, která všechny roztančí v Obecním domě Družba, a to v úterý 29. října od 16 hodin. Připraveny jsou soutěže o zajímavé ceny a nebudou chybět ani pohádkové bytosti. O den později, ve středu 30. října pak děti jistě potěší i divadelní představení Dua Šamšula, nazvané Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Představení se uskuteční v malém sále Městského domu kultury od 10 hodin.

Pro dospělé si MěDK připravil koncert skupiny Spirituál kvintet. Jde o jednu z nejvýznamnějších skupin českého folku. Repertoár skupiny je nebývale široký. Hrají od moravských lidových písní, renesančních, pražských, irských a skotských balad až ke gospelům a spirituálům. Na koncert se lidé mohou těšit ve čtvrtek 24. října od 19 hodin. Proběhne ve velkém sále MěDK.

Dospělým je určena také Halloween párty v hororovém stylu. Uskuteční se v Obecním domě Družba, a to 1. listopadu od 19 hodin. Na návštěvníky akce čekají taneční hity od 60. let v podání DJ Romana Grygara, vystoupí tanečníci z Nikola’s Dance Unico, lidé zhlédnou hororovou projekci a čeká je také soutěž o nejlepší kostým a mnoho dalšího.

Lístky na všechny akce je možno zakoupit v předprodeji na pokladně MěDK v Karviné-Novém Městě. Více informací o vstupném a daných akcích na internetových stránkách MěDK.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška