Více než tisícovka diváků v letním kině sledovala Shakespeara

Michal Kovalčík známý jako Ruda z Ostravy bavil v pondělí 30. července až dlouho do noci více než 1500 diváků Shakesperovských slavností, které se historicky poprvé přesunuly na jeden den do Karviné. Do amfiteátru zdejšího letního kina se vměstnalo přes 1500 diváků. V komedii Marná lásky snaha se představila také Kateřina Janečková („Ošklivka Katka“) a další herci ostravských divadel, například Albert Čuba, Vladimír Polák, Josef Kaluža, David Punčochář, Vladimír Čapka, Jiří Sedláček, Jan Fišar, Michal Kavalčík a spousta dalších. Akci pořádal Městský dům kultury za podpory společnosti OKD a města.

„Atmosféra byla úžasná. Vidět tak krásné divadlo pod širou oblohou s nasvíceným fryštátským kostelem v zádech, to byl mimořádný zážitek,“ svěřila se Marta Szamaránská z Občanského sdružení svatá Barbora, která dostala od Nadace OKD vstupenku zdarma, stejně jako dalších 150 zástupců karvinských neziskových organizací. Další necelou tisícovku lístků rozdělila těžební společnost OKD mezi své zaměstnance, 500 vstupenek se prodalo v předprodeji zájemcům v Karviné.

„Uvědomujeme si, že život není jenom práce, ale lidé se chtějí ve volném čase bavit. Je pro nás ctí, že jsme mohli být těmi, kteří pomohli přivést do Karviné tak významný festival, jako jsou Letní shakespearovské slavnosti, a zpříjemnit obyvatelům města i našim zaměstnancům léto, řekla Petra Mašínová, šéfka komunikace společnosti OKD, jež je hlavním partnerem ostravských Letních shakespearovských slavností.