Veslovali pro peníze potřebným, odnesli si i hodnotné dárky

Necelých deset tisíc korun putuje do nadačního fondu Dobrý anděl, který pomáhá potřebným. A to jen díky občanskému sdružení Valíme se, které ve velkém sále karvinského Juventusu v sobotu uspořádalo druhý ročník charitativní a oblíbené akce Velký vánoční vesling.

Neveslovalo se na vodě, ale v teple sálu na veslařských trenažerech. Systém hry byl jednoduchý. Soutěžily dvoučlenné týmy ve třech kategoriích – muži, ženy a smíšené páry.

Na začátku akce byly týmy vylosovány a mohlo se začít. Úkolem bylo ve štafetě zvládnout 4×500 metrů na veslařském trenažéru. Lidé v týmu se navzájem střídali i podporovali.

Této charitativní soutěžní hry se zúčastnilo 46 účastníků z Karviné, Ostravy, Českého Těšína i dalších měst v okolí. Za každého účastníka bylo na konto nadačního fondu Dobrý anděl odesláno 200 Kč. Celkem šlo tedy pro dobrou věc 9200 Kč.

Muži byli ve veslování rychlejší než ženy

V kategorii žen se na prvním místě umístila Miriam Čerchlová a Barbora Dvořáková. Veslovaly s časem 08:01,60. Druhé místo obsadila Markéta Výtisková a Katka Kaplanová s časem 08:35,20. Třetí místo pak získala Sylvie Šeděnková a Lucie Hujarová s časem 08:45,20.

Muži měli časy o něco lepší. Na prvním místě skončil Marek Helekal a Radek Harenčak s časem 07:26,90. Druzí byli Lubomír Piter a Jakub Gulec s časem 07:33,00. Třetí místo pak patřilo dvojici Michal Knop a Richard Špaček, kteří zvládli čas 08:03,10.

Ve smíšených párech si nejvíce vedla dvojice Tomáš Machovský a Eliška Kosellková s časem 07:42,90. Druhá skončila dvojice Tomáš Piter a Karolína Kovářová s časem 08:04,00. Na třetím místě se umístila soutěžní dvojice Josef Kubinec a Kateřina Chovančíková s časem 08:24,70.

Soutěžící umístění na prvních místech ve všech kategoriích si odnesli tablet, druhá místa získala pulsmetr a soutěžící, kteří se umístili na třetích místěch byli spokojeni se sportovní taškou.

Bohatou fotogalerii najdete na našem facebooku.

FOTO: Milan Haluška