Hasiči z domu hrůzy evakuovali na stovku obyvatel, hořela kočárkárna

Kolem 119 obyvatel z panelového domu na Makarenkově ulici v Karviné-Novém Městě evakuovali v noci ze středy na čtvrtek hasiči. V devátém patře tam totiž došlo k požáru kočárkárny a není vyloučeno, že byl způsoben úmyslně.

„Na tísňovou linku bylo okolo desáté hodiny večer oznámeno, že na chodbě domu ve vrchních patrech je kouř. Shodou okolností se v tu dobu o pár pater níže nacházela hlídka karvinských policistů a hlídka policistů. Ti se ihned přesunuli do devátého patra a začali se záchrannými pracemi, ve spolupráci s přivolanými jednotkami hasičů,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Hasiči museli celý dům odvětrávat

Pomocí dvou přetlakových ventilátorů jej odvětrali, pak se mohla většina obyvatel vrátit do tepla domova. Při prvotním zásahu se nadýchali kouře dva policisté ČR a skončili v rukou zdravotníků ZZS MSK.

Požár kočárků, pneumatiky a dalších odložených věcí si vyžádal přímou škodu, mimo jiné na poničeném okně a podlahové krytině, ve výši 20 tisíc korun. Hasiči jej dostali pod kontrolu velmi rychle jedním proudem vody. Příčina vzniku požáru je v šetření. Mezi verzemi hasičů je úmyslné zapálení, nebo nedbalost při používání otevřeného ohně.

Přiotrávili se tři policisté

Během prací na místě došlo ke zranění 3 policistů v podobě nadýchání zplodin. Tito policisté byli následně ošetřeni v NsP Karviná Ráj.

„Dvacítka obyvatelů domů, především rodiny s dětmi, čekaly na odvětrání a povolení k návratu domů v místnosti v přízemí, zbytek venku, a to maximálně hodinu. Všichni byli dostatečně oblečeni. Náhradní ubytování v sousedním domě odmítli nájemníci z devátého patra, i ti se pak vrátili do svých bytů,“ dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

FOTO: HZS MSK