Vánoce v Karviné budou letos opravdu bohaté

Rok se s rokem sešel a pomalu se již blíží nejkrásnější svátky v roce. Město dokončuje instalaci vánoční výzdoby, čeká se jen na vánoční strom, který bude dovezen z Beskyd 26. listopadu. Více než dvacetimetrový strom bude poté nazdoben a v neděli 2. prosince před 17 hodinou slavnostně rozsvícen primátorem města. V tento den také startuje vánoční jarmark, který bude otevřen denně od 10-19 hodin až do 23. prosince. „Vloni byli lidé velmi spokojeni s delším vánočním jarmarkem a bohatším programem na náměstí, takže jsme se letos rozhodli nabídku ještě dále rozšířit. V neděli 2. prosince začne „andělský“ program pro celou rodinu už od tří hodin, hlavní pěveckou hvězdou bude zpěvačka Kristína, na závěr rozsvícení stromu bude připraven ohňostroj“, sdělila mluvčí města Šárka Swiderová. Na náměstí bude každý den probíhat kulturní program a nebude chybět ani Ježíškova pošta, ukázky lití olova, řemesel nebo vánočních zvyků, četnější budou divadelní představení s vánoční tématikou. K tomu všemu bude letos na jarmarku více stánků s potravinami od malých výrobců, občerstvení nebo typicky vánočního zboží. Společnost OKD zajistila na náměstí také veřejné kluziště pro všechny občany zdarma, více o kluzišti si přečtěte v předchozím článku.

Kompletní vánoční program