V rámci zbraňové amnestie přinesl muž na policejní služebnu minometný granát

Již šestým týdnem běží takzvaná zbraňová amnestie. Lidé po celé republice mohou na policejních služebnách odevzdávat jakékoliv nelegálně držené zbraně a vyhnou se tak trestnímu stíhání. Osm střelných zbraní přijali i karvinští policisté, kterým lidem přinesli i sto let staré kousky i minometný granát.

Granát byl občanem přímo na policejní služebnu donesen v batohu. Policejní pyrotechnik na místě sice konstatoval, že se jedná o nefunkční munici, ale v tomto případě je zapotřebí zmínit, že i několik desítek let stará munice, která leží ve vodě, je zakopaná v hlíně, může být stále aktivní.

„Proto je zapotřebí na takové předměty nesahat, nemanipulovat s nimi a okamžitě vyrozumět policii. Ta následně místo zajistí a přivolaný pyrotechnik výbušninu zneškodní,“ sdělil policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Zbraňová amnestie je vyhlášená na celém území České republiky z důvodu začátku platnosti nové novelizace zákona o zbraních a je již třetí v pořadí. V uplynulých letech proběhla v roce 2002 a 2009. Letos končí 31. prosince.

Autor: Milan Haluška | Foto: Policie ČR | Vydáno: 12.8.2014