V Karviné ubývá bezdomovců

Často jsou k vidění na nádraží, před obchodními centry či v parcích. Lidé bez domova jsou jedním z častých problémů, které musí města a obce řešit. V Karviné těchto lidí za poslední dva roky výrazně ubylo.

Dokazují to aktuální statistické údaje. V roce 2012 bylo ve městě zhruba 150 lidí bez přístřeší a během dvou let se stav podařilo snížit na aktuálních 35. Tento výsledek vítá i primátor města Tomáš Hanzel.

Pomoci těmto lidem chtějí v rámci kontrolní činnosti i karvinští strážníci, kteří nabízejí možnosti ubytování, zajištění stravy, sociálních dávek a další. Většina o pomoc nemá zájem.

„Jsou to tzv. problémoví bezdomovci, kteří odmítají jakoukoliv pomoc ze strany města a dalších organizací. Snažíme se, aby se přesunuli mimo frekventované oblasti, mezi které patří například obchodní centra, kde žebrají,“ dodal zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Pomocnou ruku pravidelně nabízejí i charity i nový sociální šatník Adry. V zimě jsou navíc otevřeny noclehárny, kde se mohou ukrýt před mrazem.

Autor: Milan Haluška | Foto: Město Karviná | Vydáno: 29.7.2014