Ve městě se dokončují nová parkoviště a další ještě vzniknou

Přes dvě stovky nových parkovacích míst letos město nadělí svým občanům. Parkoviště vznikají na sídlištích v Mizerově a Hranicích. Některá z nich budou již brzy dokončena.

To platí v případě nového parkoviště v ul. Majakovského, které vyrůstá v zahradě ZUŠ. Zde již probíhají uklízecí práce, otevře se počátkem srpna a nabídne 52 parkovacích míst včetně tří pro handicapované občany.

Pomalu se rýsuje i parkoviště v ul. Čsl. armády, které je rozděleno na dvě části. První se buduje poblíž autobusové zastávky u ZŠ Mendelova a jeho kapacita bude 25 míst. Zde budou nové i chodníky včetně pruhů pro cyklisty, nové pískoviště, zeleň, lavičky a osvětlení. Druhá část má kapacitu 95 míst a vyrůstá o pár metrů dále, vedle věžových domů č.p. 2952 a 2953. Práce skončí v říjnu.

Chystají se i další parkoviště

Dalších 33 nových míst vznikne do konce září letošního roku v ul. Flemingova. Parkoviště zde město vybuduje v prostoru travnaté plochy mezi předávací stanicí Dalkie a mateřskou školou Klíček. Těšit se mohou i lidé z ul. Čajkovského. Na travnaté ploše poblíž domu s č.p. 2024 vznikne parkoviště s kapacitou 12 stání.

Parkoviště nezabetonují město

„Přijali jsme při výstavbě parkovacích ploch trend, využívat pro výstavbu v maximální míře kvalitní zatravňovací dlažbu z recyklovaných materiálů, jejíž použití je svou podstatou šetrnější k životnímu prostředí. Důvodem je snaha alespoň částečně zamezit postupnému zabetonování města a zajistit udržení srážkových vod v intravilánu města, což má zejména nyní v letních měsících pozitivní vliv na kvalitu ovzduší,“ sdělila Helena Bogoczová z majetkového odboru karvinské radnice.

Kde přesně nová parkoviště vzniknou se dozvíte ve fotogalerii

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 29.7.2014