V Karviné hořel jeden ze skladů v průmyslovém parku, škoda je miliónová

Zhruba dvě hodiny trvalo v pondělí třem jednotkám hasičů uhasit požár, který vznikl z nedbalosti při svařování v jednom z průmyslových skladů v Karviné-Novém Městě.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno krátce po jedenácté hodině. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Karviné a Havířově, s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Doubravy.

„Po řezání plamenem se vznítil plast v místnosti o půdorysu 6×6 metrů s velkým vývinem kouře. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během hodiny, další hodinu jim zabralo dohašování a odvětrávání,“ dodal mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že požár se obešel bez zranění zaměstnanců. Škoda, hlavně na uskladněném materiálu je však 1,1 miliónů korun.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 22.12.2014