V Karviné byl otevřen druhý sociální šatník, pomůže nejen slabším rodinám

Oblečení, různé věci do domácnosti, hračky i knihy. To vše nabídne lidem sociální šatník dobrovolnického centra ADRA, který byl v pondělí dopoledne slavnostně otevřen na karvinském náměstí Budovatelů. O zboží byl velký zájem a tvořily se dokonce fronty.

V Karviné se jedná již o druhý šatník. Ten první byl otevřen vloni v září a za tu dobu se dokonce rozrostl o šicí koutek, kde si mohou lidé nechat opravit oblečení. Tento šatník naleznou lidé v ulici Prameny 599 v městské části Ráj.

Druhý šatník se nachází na náměstí Budovatelů 1408 v městské části Nové Město. Šatník ADRA provozuje v prostorách společnosti RPG.

„Takový typ pomoci vítáme a věříme, že i pro Karvinou bude mít velký význam. Jsme rádi, že se podařilo najít vhodné prostory v jednom z našich domů tady na náměstí Budovatelů, aby zde tento obchůdek mohl působit. Forma spolupráce s ADROU je ve formě symbolického nájemného,“ dodal ředitel vnějších vztahů společnosti RPG Petr Handl.

Do obchodu se může nosit oblečení, domácí potřeby, knihy, gramodesky, CD, DVD, hračky, zkrátka vše, co vaše domácnost již nepotřebuje.

Sociální šatník je otevřen denně od 9-17 hodin.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 12.5.2014