Tři nezletilí chlapci brutálně zmlátili svého vrstevníka, polili ho močí a okradli

Policisté na Karvinsku vyšetřují brutální napadení nezletilého chlapce, kterého jeho vrstevníci v minulých dnech trýznili několik desítek minut.

Nezletilí útočníci jsou podle serveru Novinky.cz ve věku 10 a 12 let a svou jedenáctiletou oběť si vybrali zcela náhodně, venku ve chvíli, kdy útočníky chlapec míjel.

„Násilím chlapce odtáhli na místo, kde není velký pohyb osob. Chlapec schytal rány do obličeje, břicha, kopance do celého těla. Nezletilí útočníci ho donutili, aby se vysvlékl do naha a polili ho močí. Zbitého, promrzlého jej nechali až po několika desítkách minut. Následně utekli a oblečení napadeného rozházeli na útěkové cestě,“ popisuje mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Policisté po získání popisu útočníků, místa útoku a vylíčení celé události rozjeli intenzivní pátrání a stalo se pro ně prioritou.

„Nasazením, důkladnou a precizní prací operativním skupiny kriminální služby o pár dní později kolegové už znali jména útočníků,“ pokračuje mluvčí Viačková s tím, že ze zákona není možné k případu sdělit více informací, a to ani sdělení místa útoku či věk poškozeného a útočníků.

Trestu se pro svůj věk vyhnou

Z pohledu práva útočníci nejsou trestně odpovědní, tedy jejich provinění zločinu loupež bude odloženo.

„Nicméně spisový materiál bude odeslán na státní zastupitelství k rozhodnutí o výchovném opatření. Případem nezletilých se budou také zabývat pracovnice sociálně–právní ochrany dětí,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 28.1.2016