Hornická nemocnice v Karviné slaví 20 let

V pondělí 1. února uplyne přesně 20 let od doby, kdy soukromá Hornická nemocnice v Karviné-Novém Městě začala poskytovat zdravotní péči nejen občanům města.

Nemocnice se za 20 let svého působení stala vyhledávanou i pro občany z celé České republiky nebo přeshraniční oblasti, a to díky poskytované specializované péči s primárním zaměřením na pacienta.

Za své dvacetileté působení nemocnice prošla nesmírnou řadou změn.

„Počínaje komplexními rekonstrukcemi a modernizacemi všech lůžkových i ambulantních pracovišť, kde mnohdy nezůstal kámen na kameni, a konče zcela nově vybudovanými odděleními a pracovišti, do kterých nemocnice z vlastních finančních prostředků investovala stovky miliónů korun,“ doplňuje ředitel Hornické nemocnice Tomáš Canibal.

Současně připomíná, že nemocnice je více než 10 let držitelem certifikátu kvality a bezpečnosti zdravotní péče, který jí byl udělen nezávislou akreditační komisí, a který již čtyřikrát a velmi úspěšně obhájila. „Téměř stejnou řádku let se opakovaně v průzkumu spokojenosti pacientů a zaměstnanců se také umísťujeme na nejpřednějších místech v České republice,“ uzavřel Canibal.

Autor: Milan Haluška | Foto: KHN, a.s. | Vydáno: 27.1.2016