Strážník zachránil školačku před agresivním psem

Dramaticky začal den pro desetiletou žákyni ZŠ Mendelova v Karviné-Hranicích. Dívenka před samotným vyučováním v pátek ráno chtěla vyvenčit svou čivavu, oba však při venčení napadl agresivní dobrman.

Dobrman se snažil zakousnout do paže školačky. V tom okamžiku se duchapřítomný muž snažil psa odlákat. Mezitím přiběhl strážník městské policie, který dohlížel nad bezpečností dětí nedaleko školy.

„Strážník využil situace, uchopil dobrmana za obojek, přitáhl jej k sobě a zakleknul. Útočící pes se vzpouzel a snažil zakousnout do jeho ruky. Plačící dítě i neznámý muž v nastalé mele z místa odešli,“ dále popisuje zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Dle známky na dobrmanově obojku se podařilo zjistit, že pes je evidován v sousední obci Petrovice. Čtečkou pak strážníci zjistili číslo evidenčního čipu a podle něj i osmapadesátiletého majitele.

„Majitel psa nyní musí dokladovat, že zvíře je veterinárně prohlédnuto a absolvovalo všechna potřebná očkování. Ani tak se však problémům nevyhne. Pro porušení povinností chovatele psa a ohrožení cizí osoby se věcí bude zabývat správní orgán Magistrátu města Karviná,“ doplnil Ožana.

Desetiletá školačka naštěstí neutrpěla žádná poranění a její matka následně strážníkovi poděkovala.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 23.2.2015