Před základní uměleckou školou v Mizerově vyroste velké parkoviště

Město se v letošním roce rozhodlo pokračovat v budování parkovišť, která jsou v současné době nedostačující. Velké parkoviště proto bude na jaře vybudováno u základní umělecké školy v Majakovského ulici.

Parkoviště bude na momentálně volné travnaté ploše napravo od hlavního vchodu do ZUŠ, nabídne 52 volných míst, z toho 3 budou pro handicapované osoby. Parkoviště bude veřejné a zcela bezplatné. Město tímto krokem reaguje na nedostatek parkování v této lokalitě.

Radnici vybudování nového parkoviště vyjde na 5,8 miliónů korun. V částce je započítána i projektová dokumentace, technický dozor a stavební náklady.

Řidičům se uleví i v jiných lokalitách

Nová parkovací místa budou k dispozici například i u ZŠ Mendelova v Hranicích, kde letos začne proměna okolí a dalších volných parkovacích míst se lidé dočkají v Božkově ulici v Ráji, kde se opraví i chodníky.

FOTO: Plocha před ZUŠ, kde vyroste nové parkoviště | Milan Haluška