Kradl zboží v supermarketu, před policisty se schoval v klimatizaci

Nenapravitelný třiatřicetiletý recidivista z Karviné skončí opět za mřížemi. V lednu se totiž do jeho hledáčku dostalo jedno karvinské obchodní centrum, kde opakovaně kradl.

Muž si vyhlédl obchodní centrum v Karviné-Mizerově, kde v prvním případě navštívil drogerii, která je jeho součástí.

Odcizil zde tři sprchové gely v hodnotě 150 Kč. Do centra se vydal hned následující den a odcizil drogistické zboží, tentokrát v hodnotě 2700 Kč. O pár dní později se vrátil znovu a opět v prodejně drogerie mu tentokrát přišla vhod dětská výživa. Tu taktéž odcizil.

Později muž rozbil skleněnou tabuli výkladní skříně a bezpečnostní fólii v supermarketu, kde odcizil desítky krabiček cigaret a dvě láhve alkoholu. Do prodejny se pak vrátil o pár dní později a opět rozbil skleněnou výplň. Odcizil krabičky cigaret, pět lahví alkoholu i několik simkaret. Škoda 17 tisíc korun.

Při posledním vloupání skončil v poutech

Poslední vloupání se odehrálo ve středu, kdy muž z téže prodejny odcizil 68 čokoládových tyčinek a láhev alkoholu. Ve chvíli, kdy pachatel chtěl z prodejny odejít, objekt už byl pod dohledem policistů.

„Muž před nimi utekl do skladu prodejny a schoval se do klimatizace. Nakonec policisté lapku objevili a zadrželi. Zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže z Karviné, který má za sebou bohatou majetkovou trestní minulost,“ dodala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policejní komisař zahájil proti muži trestní stíhání. Svým řáděním způsobil škodu ve výši 65 tisíc korun.

„Muž se krádeží dopustil i přesto, že za takový čin byl v posledních třech letech odsouzen a pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na 24 měsíců. Z výkonu trestu byl propuštěn v říjnu minulého roku. Nenapravitelný pachatel bude stíhán vazebně,“ uzavřela mluvčí.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška