Ministryně práce a sociálních věcí navštívila Karvinou, zajímala se o ubytovny

Sociální dávky jen pro potřebné, u dlouhodobě nezaměstnaných dávky jen za práci, razantní zákony k řešení problematiky nepřizpůsobivých obyvatel. I o tom hovořil primátor Karviné s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou při její úterní návštěvě kraje.

Aktivní nástroje, jak pomoci zvýšit zaměstnanost, spolupráce úřadů práce s městy a obcemi a urychlené vytváření podmínek pro nové firmy a investory tak, aby nezaměstnanost ani po případném útlumu těžby nerostla, naopak aby se začala snižovat – to také požaduje Karviná po nové vládě.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová informovala primátora města o tom, že připravuje zákon o hmotné nouzi, v němž by měla být zakotvena i pravidla pro státem poskytované dávky na bydlení a pravidla pro provozování ubytoven pro sociálně potřebné.

„Slušní lidé musejí dostat od státu podporu včas, nemakačenkové by neměli dostávat žádnou- zvlášť, když jejich životním cílem je nadužívat sociální sítě a dávek, práce se v této zemi zatím nevyplácí a je třeba odstranit disproporce mezi sociálními dávkami pro chudé a minimální mzdou,“ připomněl primátor Tomáš Hanzel.

Ministryně navštívila jednu z nejproblematičtějších ubytoven v Karviné a představitelé města ji informovali o nákladech na městkou policii a bezpečnostní jištění problémových oblastí.

Autor: Milan Haluška | Foto: Jaroslav Nakládal | Vydáno: 9.4.2014