Město má nejkrásnější vánoční strom v zemi, rozhodli o tom obyvatelé

Karviná se může radovat z výhry nejkrásnějšího vánočního stromu v zemi. Strom do celostátní soutěže pořádanou společností Ekolamp zapojili administrátoři facebooku Karviná – město, které žije ihned po slavnostním rozsvícení, které proběhlo 2. prosince. Karviná svedla boj se 48 zapojenými městy a hned od první chvíle přihlášení si až do finále udržela prvenství. „Město za třiceti tisícovou výhru pořídí další prvky pro vánoční výzdobu“, sdělil primátor města Tomáš Hanzel. Karviná obsadila prvenství s 2120 hlasy, na druhém místě pak skončil Bohumín s 1410 hlasy (loni vyhrál) a třetí místo obsadil Protivín, který získal 704 hlasů. Město bylo do soutěže zapojeno již v loňském roce, kdy se umístilo na šestém místě z 80 přihlášených stromů.