Lázně Darkov investují do modernizace, za milióny korun opravily pokoje

Vysoký komfort přináší klientům lázní Darkov nové pokoje, do jejichž rekonstrukce karvinské lázně ve velkém investovaly. A to hned na třech patrech Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích.

„Opravené pokoje mají kompletně nové sociální zařízení, sprchy, podlahy, polohovací lůžka i veškerý nábytek,“ říká Tomáš Svrčina z marketingového oddělení lázní s tím, že rekonstrukce vyšla na 25 miliónů korun.

Jedná se o pokoje v budově A, na dvanáctém, jedenáctém a desátém podlaží, kde za účasti vedení lázní, města a dalších hostů ve čtvrtek po poledni proběhlo slavnostní přestřižení pásky.

Například náměstek karvinského primátora Karel Wiewiorka lázně za jejich aktivity pochválil. Dle něj je dobré, že mají nového majitele a management, který je chce posunout dál. Nevyloučil ani možnou spolupráci s městem.

„Lázně celému vedení města již představily svou vizi a my jsme jim slíbili pomoc, například formou stavebních povolení a dalších věcí. Já si myslím, že první kroky byly nastartovány a určitě přinesou nějaké ovoce,“ doplnil Karel Wiewiórka.

Rekonstrukcí pokojů aktivity lázní rozhodně nekončí. Velké vize mají i s Léčebnou v Karviné-Darkově, kde chtějí vybudovat kolonádu, která by spojovala jednotlivé ubytovací domy. Léčebna Darkov od loňského roku také po zhruba dvouleté pauze ožila.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 21.5.2015