Kino Centrum na konci května otevírá brány, první týden nabídne projekce za 50 korun

Po dlouhém čekání se nejen filmoví fandové dočkají znovuotevření kina Centrum, které od podzimu roku 2014 procházelo rekonstrukcí přízemí budovy a nový kabát navíc získalo i její přilehlé okolí. Své brány kino opět otevře návštěvníkům poslední květnový den.

Návštěvníci se mohou těšit na zcela nové prostory foyer kina – pokladnu, šatnu, bufet, sociální zařízení, v přízemních prostorách budovy bude otevřena nová kavárna, prodejna s květinami a prodejna ovoce a zeleniny.

„Město získalo na rekonstrukce evropské dotace. Už dříve město financovalo digitalizaci kina a opravy sálu i technického zázemí. Kino se tak zařadilo mezi nejnavštěvovanější jednosálová kina v Česku,“ připomíná mluvčí města Michaela Zormanová.

Slavnostní otevření budovy kina Centrum proběhne v úterý 31. 5. 2016 ve večerních hodinách, a to promítáním českého snímku Teorie tygra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Vstupenky na tento den bude možno získat zdarma formou soutěží na facebooku Karviná – město, které žije, dalších FB stránek a na webu kina.

„Ale ani ti nesoutěživí nepřijdou zkrátka. Ve dnech 1. – 5. 6. 2016 je v programu řada zajímavých snímků různých žánrů ve 2D i 3D. Na četná přání diváků zopakujeme projekce titulů, které chtěli vidět sami právě v nové budově Centrumu. Z pestré nabídky titulů si za 50 Kč vstupného bude moci opravdu vybrat každý. U některých rodinných snímků budou ještě další speciální slevy pro děti v doprovodu rodičů,“ uzavřel vedoucí karvinských kin Jakub Gajdica.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 6.5.2016