Karvinští strážníci budou kontrolovat cyklisty

Teplé počasí a období prázdnin láká také cyklisty. Právě na ně se zaměří karvinští strážníci, kteří vyrazí v úterý 9. července do terénu. Strážníci budou na několika místech ve městě, například na ulici Lázeňské poblíž psího cvičiště v Karviné-Darkově nebo na ul. Borovského u ZŠ Borovského v Karviné-Ráji. Cílem akce je cyklistům připomenout, že i oni musí dodržovat pravidla silničního provozu, využívat cyklistické stezky a hlavně jak by měli mít správně vybavené jízdní kolo. Pokud kolo některého z kontrolovaných cyklistů nebude splňovat povinnou výbavu, bude na tento fakt upozorněn strážníkem Městské policie Karviná a nebude řešen blokovou pokutou. Cyklisté obdrží informační letáček, kde budou informace o výbavě kola a základní povinnosti cyklistů.

FOTO: Ilustrační | MP Karviná