Karvinská kapela Memoary sklízí úspěchy, letos chce natočit videoklip

Mladá karvinská kapela Memoary vznikla roku 2010, kdy ji v Karviné založili její tři členové Michal Urban, Michal Varga a Jan Varga. Od svého vzniku byla rockově založená, později se žánr proměnil spíše na pop-rock. Jako asi každá začínající kapela začali i karvinští Memoary hrát převzaté věci od svých hudebních vzorů. „Patřili k nim například Metallica, Muse, The Killers nebo U2. Z těchto převzatých písní jsme pak složili krátký program, se kterým se už dalo sem tam vystoupit,“ říká bubeník kapely Michal Varga s tím, že první veřejné vystoupení proběhlo v ZUŠ v Havířově.

Kytarista Michal Urban prozradil, že hned poté přišla první vlastní píseň Stopy slávy. „Mysleli jsme, že tohle je první a zároveň poslední skladba a my už na nic jiného nikdy nepřijdeme. Do první skladby jsme vložili opravdu hodně energie, chtěli jsme na sebe upozornit,“ upřesnil kytarista. První skladba sklidila v okolí úspěch. V kapele si poté kladli otázku, zda to nebyla jen náhoda a dokáží ještě někdy něco složit. To se jim však povedlo a na svém kontě dnes mají celkem 13 písní a několik úspěchů.

Karvinští Memoary za sebou mají desítky koncertů nejen na festivalech v rámci celé republiky. „Nejvíce si vážíme vystoupení na Havířovských slavnostech 2012, kde jsme měli možnost hrát na opravdu kvalitní scéně s profesionálním technickým zázemím,“ přiblížila kapela své úspěchy.

Mezi další úspěchy mladých muzikantů patří finále soutěže S námi na to máš, do které kapelu vybrala odborná porota. Soutěž probíhala v Praze, členem poroty byl také výborný muzikant Vojta Dyk. „Stali jsme se například i hlavními vítězi česko-polské soutěže Fajn-fest, kam se přihlásilo kolem stovky kapel. V rámci výhry jsme nahrávali live DVD z našeho koncertu v ostravském Kulturním domě Akord,“ uzavřela kapela.

Letos chtějí kluci z kapely natáčet videoklip k písni Mr. Principal. Zároveň plánují v rámci této sezóny koncerty v republice, ale také v zahraničí. Všechny skladby si mohou posluchači poslechnout na stránkách kapely.

Poslechněte si jejich nový singl Intermezzo