Karviná posílá děti na ozdravné pobyty do přírody

Také letos organizuje karvinská radnice ozdravné pobyty pro děti z mateřských a základních škol. Až do března poběží výjezdové lyžařské kurzy v Bukovci pro děti z mateřinek a prvního stupně základních škol. Pobyty jsou hrazeny z krajské dotace a z části přispěla i Nadace OKD. „Od poloviny ledna je na měsíčním pobytu v Metylovicích na Frýcko-Místecku 18 nemocných dětí. Město pobyty dotuje 1680 Kč na dítě a zajistilo i dopravu. Jedenáctidenní ozdravný pobyt v Beskydech máme připravený pro 120 dětí z prvních stupňů základních škol a v létě pro 35 dalších dětí. To už bude pobyt pro alergické a astmatické děti s jistou spoluúčastí rodičů. Další možnosti – tedy opět pobyty u moře hrazené radnicí jsou v jednání. Školy také získávají dotace a děti vozí do přírody i ony“, říká mluvčí města Šárka Swiderová.