Karviná byla pokryta moderní LTE sítí

Vývoj mobilního internetu se v Česku za poslední rok posunul výrazně kupředu a operátoři se nyní předhánějí se svým pokrytím nového LTE internetu. Nová technologie nabízející podstatně vyšší rychlost se dostala také do Karviné, ovšem zatím od jednoho operátora.

Karvinou svou LTE sítí pokryl zatím operátor Vodafone. Ten využil frekvence 2100 MHz, kterou využívají stávající vysílače se starší 3G technologií. Pro stahování je teoretická rychlost 75 Mb/s a pro nahrávání pak 25 Mb/s. Touto technologií jsou pokryty všechny městské části.

Operátor O2 poukazuje na velmi dobré připojení starší 3G technologií v rámci celého města. Jeho LTE síť město zatím nepokryje.

„V Karviné má O2 kvalitní pokrytí vysokorychlostním internetem na bázi technologie 3G. Internetem 4G LTE pokrýváme nyní především méně osídlená místa, kde vysokorychlostní internet doposud nebyl vůbec k dispozici. Jeho dostupnost se však rychle zvyšuje, proto radíme všem, kteří nyní uvažují o koupi nového telefonu, aby si pořizovali výhradně chytré telefony s podporou technologie 4G LTE,“ sdělila tisková mluvčí společnosti O2 Czech Republic Lucie Jungmannová.

Podobné vyjádření jsme obdrželi také od společnosti T-Mobile. „Pokrytí Karviné (včetně použitých technologií) je velice dobré. V Karviné LTE ještě není k dispozici. Situaci však v budoucnu pomůže sdílení sítí se společností O2,“ říká mluvčí společnosti T-Mobile Patricie Šedivá.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 5.8.2015