Hornická nemocnice bude mít na podzim moderní rehabilitační oddělení

Soukromá Hornická nemocnice koncem května zahájila celkovou rekonstrukci posledního lůžkového oddělení, kterým je rehabilitace. Pacienti tak budou od září přijímáni do komfortního prostředí.

Série rekonstrukcí na lůžkových odděleních byla zahájena v roce 2010. Naposledy se rekonstruovalo vloni, a to ortopedické oddělení, které nemocnice slavnostně otevřela v září za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

Rehabilitační oddělení je po dobu rekonstrukce uzavřeno. Pacienti budou přijímání od 1. září letošního roku. Podle ředitele Hornické nemocnice Tomáše Canibala bude pacientům nabízen vysoký komfort.

„Budeme mít čtyři speciálně vybavené tělocvičny určené pouze pro pacienty lůžkového rehabilitačního oddělení (pracoviště s přístrojovým vybavením pro pacienty po akutních cévních mozkových příhodách, pracoviště ergoterapie), pokoje vybavené LCD televizemi a nově s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením v moderním designu, bezplatné připojení k internetu přes bezdrátovou síť Wi-fi, chybět nebude ani klimatizovaný nadstandardní pokoj,“ doplnil s tím, že předpokládaná investice je 17 miliónů korun, které nemocnice zaplatí z vlastních zdrojů.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 15.6.2015