Výpadky UPC v Karviné způsobila vadná optika

V posledních dnech si obyvatelé Karviné především na sociálních sítích stěžovali na časté výpadky služeb společnosti UPC. Někomu kolísala rychlost a stabilita internetu, jiným zase dělala problémy kabelová televize. Společnost UPC výpadky přiznává.

„Je pravdou, že v posledním období docházelo v oblasti Karviné k častějším výpadkům služeb. Jednalo se o technologickou závadu na optických převodnících. Protože se závada projevila na několika zařízeních z jedné dodávky, jde s největší pravděpodobnosti o výrobní vadu,“ sdělila tisková mluvčí společnosti UPC Lucie Švarcová.

Veškeré výpadky služeb podle ní společnost řešila v co nejkratších termínech tak, aby bylo minimálně omezeno pohodlí zákazníků.

„Provedli jsme také preventivní kontroly na ostatních zařízeních a přístroje postupně nahrazujeme novou technologií, aby se situace neopakovala. V současné době by již k výpadkům docházet nemělo. Pokud by přesto problémy u některého zákazníka přetrvávaly, doporučujeme se neprodleně obrátit na naše klientské centrum,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Foto: Ilustrační | Vydáno: 25.3.2014