V Karviné se budou pořádat tvarůžkové hody

Tvarůžky – typický český výrobek, sýr vyráběný z tvarohu, jehož silná vůně a chuť má stejný počet milovníků jako odpůrců. Bitva mezi těmito tábory se odehraje v sobotu 15. září od 11 hodin v Karviné na Lodičkách. Chystají se na vás tvarůžkové speciality rozprostřeny po celých Lodičkách, přijede tvarůžková cukrárna, soutěže (jak jinak než s tvarůžky) o ceny, hudební program a zábava pro děti. Buď je máte rádi, nebo ne. Ale tvarůžky vám být jedno nemohou. Ne nadarmo má akce podnázev „To jste ještě necítili“.

Proč tvarůžky

Zájem o gurmánské akce roste, lidé rádi vyzkoušejí něco nové, nebo oblíbené jídlo, ale v jiné podobě. „Již vloni jsme se přesvědčili, že lidé o tuto specialitu mají zájem a vyhledávají ji. Po našich tvarůžkových zásobách během tematického víkendu se jen zaprášilo. Letos tedy ve větším: na místě bude několik výrobců a prodejců se specialitami, které jen tak nenajdete, a navíc vybrané restaurace nabízejí speciální tvarůžkové menu po dobu dvou týdnů,“ vysvětluje důvod pořádání festivalu jeho organizátorka Lucie Rakowská z Iniciativy Dokořán o.s. Dodává, že na tuto akci je vstupné pouze dobrovolné.

Soutěže pro každého

Přesto to není vše. Tematické soutěže si užijí děti, gurmáni i pořádní kuchtíci. Každý se může zúčastnit soutěže se svou tvarůžkovou pomazánkou a také byste měli vyzkoušet pojídání tvarůžků na čas. Trénujte, výhry do soutěží věnovala firma A.W. spol. s.r.o., známé veřejnosti spíše jako Olomoucké tvarůžky.

Tvarůžky po celé Karviné

Tvarůžkové hody se sice konají na Lodičkách v zámeckém parku v Karviné, nicméně jejich vůně (ne všichni budou souhlasit) se rozline i z jiných koutů. Vybrané restaurace budou podávat po dobu dvou týdnů speciální tvarůžkové menu. Jejich seznam i obsah menu naleznete na stránkách gurman.dokoran.info.