Slavnostním rozsvícením vánočního stromu v Karviné zahájí bohatý třítýdenní jarmark

Vůně pečených kaštanů, medoviny, punče, grogu a samozřejmě vánoční zboží nebo bohatý každodenní program. To vše karvinské občany i návštěvníky města čeká od druhé adventní neděle, tedy od 6. do 22. prosince na Masarykově náměstí, kde bude probíhat tradiční jarmark.

Karvinské Vánoce budou odstartovány právě druhou adventní neděli v 16:50 hodin, kdy primátor města slavnostně rozsvítí vánoční strom. Program začíná ovšem již v 15:00 hodin soutěžemi, v 16:00 hodin lidé uvidí vzdušnou akrobacii na šálách, kdy se z nebe snesou andělé. Poté již samotné rozsvícení a od 17:00 hodin koncert kapely Fleret.

Letošní vánoční jarmark s programem město především na přání veřejnosti načasovalo více do odpoledních a podvečerních hodin.

„Atmosféru vánočního jarmarku bude dotvářet historická tržnice, ve které je připraveno lití olova, ukázky práce kováře na otevřené výhni, lidé uvidí i mincovnu mistra pregéře a ukázky ražby. Budou mít také možnost zakoupit si symbolické mince pod polštář dle starých vánočních zvyků. Vše doplníme ovčincem, zvoničkou s vánočním zvonem štěstí, vánoční hudbou, Ježíškovou vánoční poštou,“ shrnula ředitelka Městského domu kultury Olga Humplíková.

V programu jarmarku vystoupí také žáci karvinských základních a mateřských škol. Na děti čekají divadelní a filmové pohádky pro nejmenší, koncertní vystoupení, zábavné a interaktivní pořady, na dospělé pak třeba pravá slezská zabíjačka a další bohatý program.

Stánkový prodej s tradičním vánočním zbožím bude otevřen denně od 10:00 do 18:00 hodin, o víkendech do 19:00 hodin.

Kompletní program jarmarku

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.12.2015