Karvinská nemocnice otevřela zbrusu nové porodní oddělení

Nejmodernější přístroje, vysoký komfort a hlavně maximální soukromí na porodním sále. To vše mají budoucí rodičky připraveno na porodním oddělení v nemocnici v Karviné-Ráji. Celé oddělení od května procházelo kompletní rekonstrukcí a v pondělí v pravé poledne bylo otevřeno.

Rekonstrukci za celkem 42 miliónů korun z 85 procent pokryla dotace EU, zbytek pak dofinancoval MS kraj, který je zřizovatelem nemocnice.

„Moderní porodní sál a komfortní zázemí zajistí rodičkám nejen špičkovou péči, ale i potřebný klid v co možná nejpřívětivějším prostředí. Péče o rodičky se tak posouvá na mnohem vyšší úroveň. Věřím, že se tady budou i se svými novorozenými miminky cítit dobře a budou odcházet spokojeny s krásnými vzpomínkami na nejdůležitější chvíle ve svém životě,“ komentoval hejtman MS kraje Miroslav Novák, který se také ujal přestřižení pásky.

Kromě moderního porodního sálu jsou k dispozici čtyři porodní boxy, tři nadstandardní pokoje, všechny jsou vybaveny novým nábytkem a komfortním hygienickým zázemím. Prostory jsou navíc klimatizovány a nechybí ani nové výtahy.

„Rok 1958 zůstává v paměti karvinských občanů jako oficiální datum otevření nově vybudovaných prostor a pavilonů karvinské nemocnice. Od této doby uplynulo mnoho let, během kterých se měnil pohled na poskytování zdravotní péče. Nemocnice se na tyto změny snažila reagovat, ale ne vždy se jí to s ohledem na technické možnosti, stávající prostory a finance dařilo. Dnes můžeme s hrdostí říci, že otevíráme nově zrekonstruované porodnicko-gynekologické oddělení, které se stává moderním oddělením v regionu,“ uzavřel ředitel nemocnice Petr Kovařík.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.12.2015