Senior taxi je v Karviné velmi oblíbené, město zájemcům o službu přidá více jízd

Od 1. července mohou karvinští senioři starší 70 let jezdit až šestkrát za měsíc taxislužbou, kterou pro ně město dotuje. Doposud měli senioři možnost využít čtyř jízd, cena je vždy 15 korun za jednu jízdu.

„Podařilo se nám vysoutěžit nižší cenu za jednu jízdu a při vyšším objemu peněz za rok na tuto službu to znamená, že můžeme dopřát našim seniorům o dvě jízdy více. Ti, kteří jezdí pravidelně, budou informováni mj. formou sms zpráv, noví uživatelé se to dozví u nás na sociálním odboru, kde se vystavují roční uživatelské průkazy,“ upřesnil náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Jízdy se počítají vždy po jedné (to znamená tam a zpět do nemocnice rovná se dvě jízdy) a staré průkazky jsou samozřejmě platné i pro nový režim.

Službu Senior taxi město poskytuje s velkým ohlasem třetím rokem. Letos je pro ni vyčleněno 1,2 miliónů korun, což je o 200 tisíc více než vloni, soutěž na provozovatele běžela na jaře. Pravidla jsou stále stejná: Senior taxi smějí využívat občané Karviné nad 70 let, kteří si na sociálním odboru magistrátu nechají vystavit jednoduchou průkazku platnou na kalendářní rok. V Karviné žije přesně 7404 osob ve věkové kategorii nad 70 let, z toho dnes 1697 služeb aktivně využívá.

„Senioři tak mohou velmi levně a pohodlně dojet k lékaři, do nemocnic, na městské hřbitovy nebo magistrátní budovy na území města. Na průkazce mají telefonní číslo, kde si jízdu den dopředu objednávají. Nejfrekventovanějšími časy jsou ty ranní, kdy senioři nejčastěji jezdí právě k lékařům. Služba je velmi oblíbená a rozšíření jistě senioři uvítají,“ uzavřel náměstek primátora Hajdušík.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 28.6.2016