Most přes Stonávku prochází rekonstrukcí, řidiče čeká částečná i celková uzavírka

Řidiče čeká přes léto výrazné omezení při cestě z města či naopak. Ředitelství silnic totiž kompletně opraví most na důležité dopravní tepně, silnici I/59. Částečná uzavírka začala v pondělí 4. července.

Opravovat se bude most na silnici I/59, a to hned vedle vjezdu do golfového areálu v Lipinách. Pod mostem protéká říčka Stonávka a samotný most je již ve špatném technickém stavu.

V pondělí 4. července začala první etapa uzavírky, která je až do 20. července částečná a provoz zde řídí semafor. Od 21. července do 25. srpna se řidiči musejí obrnit větší trpělivosti, jelikož místem neprojedou vůbec.

„Vozidla městské hromadné dopravy budou uzavírku objíždět po ul. Lipiny a ul. U Potoka, dále přes Stonavu a okolo Dolu Darkov. Zastávka Karviná-Sovinec tak nebude během uzavírky obsloužena. Zastávka u Dolu ČSA bude přesunuta z hlavní cesty na parkovací plochu poblíž šachty. Pro automobilovou dopravu bude oficiální objízdná trasa vyznačena po silnici II/475 (okolo Dolu ČSM) přes Horní Suchou a po silnici II/474 (okolo skládky Depos) až k okružní křižovatce se silnicí I/59 (Hoheneger). Majitelé nemovitostí v této lokalitě si mohou požádat o výjimku u Magistrátu města Karviné, která jim bude vydána na základě výpisu o vlastnictví z katastru,“ upřesňuje mluvčí města Michaela Zormanová.

V křižovatce sil. III/4687 (výpadovka na Stonavu) a místní komunikace ul. U Potoka bude provedena změna přednosti v jízdě. Nově bude označen hlavní silnicí výjezd z ul. U Potoka na zmíněnou silnici ve směru na Stonavu (objízdná trasa pro autobusy), příjezd po silnici od Karviné přes silniční nadjezd nad železniční tratí bude nově označen jako výjezd z vedlejší silnice s nutností dát přednost v jízdě.

Po celkové uzavírce čeká řidiče znovu uzavírka částečná, a to od 26. srpna do 15. září (provoz bude veden v levých jízdních pruzích).

Mapa objízdných tras v době kompletní uzavírky

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.7.2016