Rekonstrukce kina Centrum odhalila skryté vady, opravit se musí za milión korun navíc

Peníze navíc si vyžádá rekonstrukce kina Centrum, která probíhá od listopadu loňského roku. V samotné budově kina se objevily skryté vady na původních konstrukcích a problémy jsou i s okolím. Na středeční schůzi tak karvinští radní schválili vícepráce za milión korun.

Problémy jsou například s původní elektroinstalací, kterou je nutné pro nové rozvody sjednotit, aby byly splněny platné normy ČSN. Dále se musí vyměnit poškozená fasáda budovy a proběhnou i další drobné opravy.

V rámci oprav okolí kina došlo k odhalení problému u protějšího supermarketu Tesco. Při provádění nových zpevněných ploch kolem objektu bylo zjištěno, že jeho soklová část nemá vlastní základ a musí se proto podbetonovat.

„Obecně platí, že každá koruna víceprací na jakékoli investiční akci musí být řádně zdůvodněna, musí s ní souhlasit mj. poskytovatel dotace a musí se řádně vyúčtovat. Totéž ovšem platí pro méněpráce. Takže je to pod značným drobnohledem nejen naším, ale i dalších institucí,“ doplnila mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že důležitý je závěrečný účet.

Pokud vše půjde podle plánu, mělo by kino otevřít v září.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 9.4.2015