Oprava vnějšího okruhu Karviné běží naplno, řidiči však ignorují dopravní značení

Zákaz vjezdu – to je dopravní značka, kterou některé karvinské řidiče v autoškole zřejmě nenaučili. Mnozí totiž i přes přehledné vyznačení tento zákaz porušují a vesele si jezdí uzavřenými úseky, které se na vnějším okruhu Karviné od minulého týdne opravují.

Karvinští strážníci jen za uplynulý víkend museli takových přestupků řešit 81. V jednom případě se přestupku dokonce dopustil řidič, který ani nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění.

„Řidiči velmi často vjíždějí do míst, kde je to zakázáno a nezastaví je v tom ani zábrany a značky zákazu vjezdu. Parkováním na místech kde sice běžně stojí, avšak nyní je to zakázáno, mnohdy blokují průjezd a zkomplikují tím plynulost dopravy. Řešením je pak odtah vozidla, kdy kromě úhrady nákladů za něj hrozí provozovateli vozidla i pokuta za nerespektování zákazu,“ říká zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Strážníci proto apelují na veřejnost, aby věnovala pozornost informacím ve sdělovacích prostředcích, kde se dozví o postupu prací, dopravních omezeních, náhradních trasách, zajištění veřejné dopravy a mnoho dalšího, aby negativní dopady a omezení pro ně byly co nejmenší. Zásadní ovšem je dodržování dopravního značení. Stavba postupuje svým tempem a situace se neustále mění. Právě na aktuální situaci reaguje aktualizace dopravního značení.

„Dovolím si připojit ještě jednu hořce úsměvnou historku jíž jsem byl svědkem, kdy na jiné stavbě, která nedávno v Karviné proběhla, řidič osobního vozidla nerespektoval zákaz vjezdu a dojel až na okraj čerstvě položeného asfaltu, kdy se domáhal, aby mu stroj uhnul z trasy a umožnil mu projet. Protože spěchá! Ani náhodou jej nenapadlo, že dopravní značka zákazu vjezdu tam není zbůhdarma,“ doplnil Ožana.

Práce běží naplno

Vnější okruh Karviné o délce 4140 m zahrnuje ulice Havířská, Leonovova, tř. Těreškovové a Kosmonautů. V rámci první etapy oprav se opraví čtyři úseky, a to od ul. Bohumínská po policejní ředitelství, dále od křižovatky ul. Sportovní, J. Vrchlického a Havířská (zde také vyrůstá nový kruhový objezd) až po kruhový objezd u bývalého OSP, poté od kruhového objezdu u Kauflandu po ul. Tyršova a od ul. Prameny po tř. 17. Listopadu. Práce na této etapě skončí 4. května.

Druhá etapa oprav by měla být zahájena 5. května, a to v úseku od policejního ředitelství po nyní budovanou okružní křižovatku ulic J. Vrchlíckého, Sportovní a Havířská, dále od ul. Tyršova až po ul. Prameny. V této etapě by práce měly skončit 26. května.

Ve třetí etapě se opraví ulice Leonovova – tedy od kruhového objezdu u Kauflandu (včetně něj) až po kruhový objezd u bývalého OSP. Práce by měly být zahájeny 27. května a skončí 15. června. O den později pak začne oprava samotného kruhového objezdu u bývalého OSP a skončí 25. června.

AKTUÁLNÍ SITUACE, OBJÍŽĎKY, UŽITEČNÉ INFORMACE

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 13.4.2015