Premiéra nového karvinského filmu sklidila velký úspěch

Ve velkém sále Městského domu kultury proběhla v sobotu večer slavnostní premiéra nového snímku karvinského režiséra Lukáše Bulavy. Snímek Teď ne, Broskvičko zaujal diváky od samotného začátku, hlavně humornými scénkami dvou hlavních představitelů – bývalých detektivů Waloszka a Szarovského, ale i napínavým dějem.

Waloszkovi v úvodu filmu někdo zavraždí dceru, na pohřbu se pak potkává s druhou hlavní postavou – Szarovskim. Oba se po celý film snaží přijít záhadnému případu na kloub a děj obohacují pověstnou karvinskou mluvou.

Atmosféra na premiéře snímku byla perfektní, lidé si užili každé minuty. Na místě si mohli zakoupit DVD s filmem, trika či placky. Samotného režiséra reakce diváku velmi pozitivně naladily.

„Pocity z premiéry jsou jenom úžasné. Co víc si přát v den premiéry jako tvůrce, než plný sál, který bouřlivě reaguje na humorné situace a užívá si dne, kdy si zase člověk může říct – Jsem hrdý na to, že pocházím z Karviné,“ říká režisér, který natočil již sedm úspěšných snímků, z toho tři měli premiéru v kině.

O křest DVD se na premiéře postaral režisér a scénárista Ivo Trajkov. Ten má na svém kontě společně s Karlem Rodenem například film Kanárská Spojka. Pro místní filmaře to byla velká osobnost a pocta. „Jsem strašně rád za jeho slova a podporu, kterou nám v den premiéry předal,“ doplnil Bulava.

Broskvička se natáčela od října loňského roku do března letošního roku, a to na různých místech v Karviné. Pro místní filmaře ze studia Horrorwatch to bylo jedno velké dobrodružství. „Zažili jsme plno zábavy, improvizace, příjemných nervů a nových zkušeností. Poprvé se natáčelo na dvě kamery. Zvuk byl snímán na místě pomocí synchronizace klapky. Tahle zkušenost rozhodně stála za to a já pevně věřím že její využití se ve větší míře projeví v dalším filmu,“ uzavřel Bulava s tím, že jeho dalším cílem je nadále natáčet a bavit karvinské publikum.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 1.6.2015