Policisté ve velkém kontrolovali hospody i řidiče, našlo se několik hříšníků

Velkou noční akci v noci ze soboty na neděli připravili policisté napříč celým Karvinskem. Strážci zákona se zaměřili na podávání alkoholu mladým lidem v barech, pivnicích a diskotékách, ale kontrole se nevyhnuli ani mladí hráči či řidiči.

Policisté z Obvodního oddělení Karviná-Mizerov zkontrolovali celkem 9 restauračních zařízení v rámci své působnosti na území Karviné, a to včetně 5 zařízení v sousedních Petrovicích u Karviné.

„V dopravě pak policisté ke kontrole zastavili 194 vozidel. Uložili dvě blokové pokuty, dva řidiči byli pod vlivem alkoholu a dva řidiči pod vlivem omamných a psychotropních látek a jedů,“ říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Policisté z Obvodního oddělení Karviná-Fryštát zase zkontrolovali 9 restauračních zařízení a 4 herny provozující výherní hrací přístroje a loterijní terminály.

„V dopravě zastavili ke kontrole celkem 122 vozidel, z toho dva řidiči byli pod vlivem drog. Jeden řidič byl zadržen a bude řešen pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pracovnice inspektorátu bezpečnosti práce zjistili nedostatky, které budou řešit po své linii,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Foto: Policie ČR | Vydáno: 23.3.2015