Navštivte zdarma přednášku o restaurování památek ve městě

Stavební úřad (památkáři) magistrátu  spolu s městskou knihovnou zahajují seriál přednášek na témata věnovaná opravám a restaurování památek na území města Karviné. Ve čtvrtek 29. března to bude přednáška o procesu restaurování sousoší Panny Marie u šikmého kostela sv. Petra z Alkantary  v Karviné – Dolech. Koná se v kinosále regionální knihovny v Karviné – Mizerově od 17:00 hodin, vstup je zdarma. Restaurátor – akademický  sochař Jakub Gajda – bude přednášet o své práci na sousoší a o tom, jak bude památka v budoucnu vypadat. Posluchači se dozvědí také to, odkud pochází předobraz sochy Panny Marie, o použitých technikách používaných při restaurátorských pracích a dalších zajímavostech týkajících se restaurování. Volný cyklus má pokračovat opravami kostelů v centru Fryštátu.