Mladý muž se chtěl kvůli nešťastné lásce podpálit na benzínové pumpě

Speciální pořádková jednotka musela v sobotu kolem 19. hodiny zasahovat u jedné z karvinských čerpacích stanic. Dvacetiletý mladík si zde chtěl sáhnout na život a podpálit se.

Dvacetiletý muž z jednoho stojanu vzal pistoli a začal stříkat benzín kolem sebe i na sebe. Poté vzal do ruky zapalovač a hrozil, že sám sebe zapálí.

„Policista Speciální pořádkové jednotky Ostrava s mladíkem začal komunikovat. Snažil se ho přesvědčit, aby se zapalovačem nemanipuloval. Rozhovor byl velmi obtížný, mladík byl opilý a rozladěný,“ říká policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Minuty běžely a stále hrozil výbuch. V okamžiku, kdy mladík znovu vzal pistoli ze stojanu, skočili na něj tři policisté. Dva policisté obvodního oddělení společně s policistou ze speciální pořádkové jednotky mladíka zpacifikovali.

„V dechu bylo nešťastníkovi naměřeno přes dvě promile alkoholu. Důvod jeho velmi nebezpečného jednání byl pravděpodobně partnerský vztah. Mladík byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění s ním budou policisté dál pracovat,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 28.6.2015