Kino Centrum čeká půlroční pauza, diváci však o projekce nepřijdou

V neděli 2. listopadu si návštěvníci kina Centrum v Karviné užijí poslední letošní projekce. Kino i jeho okolí totiž čeká velká rekonstrukce, která potrvá až do dubna příštího roku.

Kino Centrum již více než dva roky zprostředkovává filmové zážitky v pohodlných sedačkách pomocí nejmodernějších promítacích technologií, samotná budova a její okolí po desítky let chátraly.

V rámci rekonstrukce se proto opraví interiér i exteriér budovy kina, prostory pokladen, stržena bude velká část ochozů kolem budovy. V budově bude navíc restaurace a další prostory k pronájmu.

Na jaře město plánuje i úpravu okolí. Přibudou nové lavičky, zeleň, opraví se chodníky a osvětlení.

Projekce se přesunou do kina Ex

Jde o malý sál v Městském domě kultury, který byl nedávno vybaven špičkovým digitálním projektorem Christie CP2230 a osmikanálovým zvukem.

Diváci tak nepřijdou o letošní hlavní taháky – třetí díl ságy Hunger Games, nový animák Tučňáci z Madagaskaru, poslední díl Hobita nebo rodinnou dobrodružnou komedii s Benem Stillerem Noc v muzeu: Tajemství hrobky.

Podívejte se v přiložené fotogalerii, jak bude kino vypadat po rekonstrukci.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 18.10.2014