Karvinští strážníci zavítají za dětmi na tábor

Úsek prevence kriminality karvinské městské policie ve spolupráci s oddělením sociálně právní ochrany dětí Odboru sociálního Magistrátu města Karviná, zorganizoval letní dětský tábor v krásném horském prostředí Hutisko Solanec v rekreačním středisku Zákopčí na Vsetínsku. Pro celkem 29 dětí ve věku 7-14 let ohrožené sociálním vyloučením je připraven od 6.-13. července každodenní bohatý naučný program. Pobyt dětí přispěje ke zlepšení znalostí o přírodě a ke zlepšení zdravotního stavu. Aktivity jsou rovněž zaměřeny ke smysluplnému naplňování volného času, ale také k povinnostem a návykům jako je například zodpovědnost, dochvilnost, svědomitost a podobně. Ve čtvrtek 11. července tábor navštíví také strážníci prevence kriminality Městské policie Karviná. Přijedou za dětmi a obohatí jejich program. Zábavnou formou je budou informovat o možných nástrahách, se kterými se mohou setkat v životě. Rovněž je seznámí s činností městské policie a nakonec předvedou ukázku sebeobrany.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška