Karvinský strážník společně s preventisty odhalil týrání seniora

Strážník Ondrej Berki pracuje u karvinské městské policie 20 let. Společně s asistenty prevence kriminality nedávno odhalil trestnou činnost čtyřiatřicetiletého muže, který parazitoval na seniorech.

Vyděrač má na svědomí celkem devět skutků. Vždy si vytipoval seniora, vnikl k němu do bytu a odcizil mu peníze. U jednoho ze seniorů se dokonce zabydlel, fyzicky a psychicky jej týral, bral si na něj půjčky a kradl mu peníze.

Celá věc byla po zjištění oznámena policistům, kteří pachatele za pomoci donucovacích prostředků ve velmi krátké době zadrželi.

„Muž se při zadržení snažil policistům zavřít dveře. To se mu však nepodařilo a na zasahující hlídku vyběhl s kuchyňským nožem. Naštěstí nedošlo ke zranění,“ doplnil vedoucí Obvodního oddělení v Karviné-Mizerově Petr Kijonka s tím, že pachateli hrozí až desetileté vězení.

Senior je dodnes ve velmi špatném psychickém stavu. Bál se mluvit i s novináři. Kvůli vyděrače se zadlužil. S tím mu nyní pomáhá sociální odbor. Asistenti prevence kriminality tak společně se strážníkem muži zachránili nejen zdraví, ale i život.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 21.8.2014