Karvinský fotbalový stadion dostane špičkové osvětlení hrací plochy

Poslední fáze rekonstrukce čeká již brzy městský fotbalový stadion v Karviné-Ráji, který od roku 2014 procházel kompletní proměnou a slavnostně se návštěvníkům otevřel teprve před pár týdny. Stadion nyní čeká instalace osvětlení hrací plochy.

Během října do Karviné dorazí čtyři 46 metrů vysoké stožáry, které ovšem budou s ohledem na přepravu rozloženy na několik dílů.

„Celkem půjde o šest kamionů s nadměrným nákladem, které budou vypraveny ze Siedlce, od renomovaného polského výrobce s výbornou zkušeností v oboru, který má reference po celé Evropě, a s nímž jsme v minulosti například úspěšně realizovali podobnou zakázku pro plzeňský stadion,“ říká Petr Formánek, obchodní ředitel divize Energetické systémy společnosti ELTODO, která tuto veřejnou zakázku od města vyhrála.

Celková instalace stožárů i osvětlovacích systémů potrvá podle společnosti zhruba 10 týdnů. Stožáry se budou sestavovat pomocí jeřábů s potřebnou nosností. „Stožáry by měly být viditelné ze širokého okolí, možná až z Ostravy,“ říká s nadsázkou Formánek s tím, že půjde o velmi náročnou stavbu.

Sto devadesát reflektorů bude na stožárech rozmístěno v podobě 44/44/51/51, dalších 18 reflektorů bude osvětlovat herní plochu z hrany střechy hlavní tribuny. Karvinský fotbalový klub, který zde hraje domácí zápasy první ligy, tak díky rekonstrukci stadionu získá ideální podmínky stanovené Fotbalovou asociací ČR.

Město na tuto akci za cca 11,5 miliónů korun získalo dotaci od MŠMT.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 2.9.2016