Karviná bude mít brzy 10 tisíc facebookových fanoušků

V říjnu to byly tři roky od doby, kdy parta mladých nadšenců založila facebookové stránky se sloganem Karviná – město, které žije. Koncem letošního roku se blíží ke slušné hranici 10 000 fanoušků. Jak sami vzpomínají, ze začátku přibývali lidé po desítkách, a tak se tito mladí a ještě studující lidé rozhodli z těchto stránek udělat zpravodajský server. Jak šel čas, ze stránek se pomalu stávalo velmi solidní zpravodajské médium a fanoušci rostli jako houby po dešti.

„Pomalu jsme začali spolupracovat se samotným městem, jeho organizacemi i jinými subjekty a jsme rádi, že spolupráce je na maximální úrovni i dodnes,“ vzpomíná zakladatel a hlavní administrátor Milan Haluška s tím, že i samotným fanouškům v soutěžích nabízí správci lístky na nejrůznější kulturní akce i třeba vstupenky do lázní, a to jako poděkování.

Karvinský facebook má lidem už podle sloganu ukázat, že Karviná není jen špinavým městem s vysokou kriminalitou tak, jak to lidé znají z novin. „Ano, samozřejmě tady kriminalita je, nedýchá se tady nejlépe, ale nejsme na tom rozhodně nejhůře. Karviná má co nabídnout hlavně v oblasti kultury, sportu i jiných aktivit. A těch je přes celý rok bohaté spektrum,“ dodal Milan Haluška na reakci některých lidí, že je Karviná mrtvá.

Mezi úspěchy těchto stránek se patří například loňské prvenství v soutěži o Nejkrásnější vánoční strom měst a obcí ČR, kdy fanoušci tohoto facebooku posílali hlasy po stovkách. Díky těmto stránkám si v loňském roce lidé také vychutnali slavnostní předpremiéru filmu Cesta do lesa, a to za účasti herců a v neposlední řadě si lidé sami zvolili scénář Dnů Karviné.

„Řadíme se mezi nejlepší facebook v České republice. Lidem každý den nabízíme každodenní zpravodajský servis místních médií i náš vlastní, publikujeme tisíce fotografií a reportáží z drtivé většiny akcí, rádi fanoušky zavedeme do minulosti prostřednictvím historických fotografií a nabízíme jim v neposlední řadě také soutěže, zajímavosti z města a mnoho dalšího. Těšíme se, až pokoříme 10 tisíc fanoušků,“ uzavřel Milan Haluška.