Děti z karvinských mateřinek si užívají lyžařských kurzů

Už podruhé vyjely děti z karvinských mateřinek na čerstvý vzduch do Beskyd. Začal totiž další běh lyžařských kurzů, které částečně ze svých prostředků zaplatí město a Nadace OKD.

„Po letních ozdravných pobytech v Beskydech je to další možnost, jak děti dostat ze smogu na čerstvý vzduch a zajistit jim zábavné aktivity v přírodě. Už v uplynulé zimě jsme na tyto kurzy poslali tři stovky dětí, tentokráte jich bude 460. Vloni jsme se orientovali hlavně  na děti z mateřských škol, letos byla nabídka určena také pro první stupeň škol základních a zájem byl obrovský, nedostalo se zdaleka na všechny,“ řekl primátor Tomáš Hanzel.

Pro  menší děti je kromě lyžování připraven i zábavný program, děti ze základních škol nastoupí v lednu a budou se učit především lyžovat – kurzy jsou tedy uzpůsobeny každému věku dětí.

Počítáno je i s letními pobyty

V létě město pošle nemocné děti opět na léčebné pobyty například do Metylovic. „V rozpočtu jsme už na ozdravné pobyty pro rok 2014 vyčlenili 1,4 miliónů korun, počítáme také s tím, že ještě získáme dotace a sponzory,“ doplnil primátor.

FOTO: Ilustrační | Město Karviná